dünya imparatorluk haritası

Login or register to tag items

4 reacties

29
Eki

eksik çalışma nedenini

admin kullanıcısının resmi

eksik çalışma nedenini bilemem.
Mısır imparatorluğu varken hitit imparatorluğu ortaya sonradan çıkıyor, ama bulundukları bölge boşmuş gibi gösteriliyor.
İsrail krallığı milattan önce 1051 den başlayıp 721 ye kadar sürüyor
721'de asur imparatorluğu kuruluyo ama ortada bi israil krallığı bırakıyolar?
roma imparatorluğundan sonra benim bildiğim batı doğu diye ikiye bölünür. batır roma dağılır doğu roma kendine bizans der. Bizansın hiç bugünkü italyan topraklarına hakim olduğunu gördüğümü hatırlamıyorum.
Selçuklu imparatorluğu da ortadoğuda haçlı krallıkcıklarının kurulduğu dönemde sona ermemiştir.
bunun dışında fena değil hoş çalışma =)

29
Eki

yukarıda sadece orta

usmenaga kullanıcısının resmi

yukarıda sadece orta doğunun kontrolünü elinde tutan imparatorluklar ve sonlara doğru gelen akımlara yer verildiği yazılmış.. haçlı krallığının olması çok normal.. ve günümüzde de aynı sorunun devam ettiğini hatta şu anda kimin kontrol ettiğinin belli olmadığı söylenmiş.. taraflı anlatılmak şöyle dursun kesinlikle objektif bir bakış açısıyla hazırlanmış bence.. kronoloojik sıra ile gidildiğinde ben eksik göremedim.. tebrikler..

29
Eki

taraflı bakış bence

zeynox kullanıcısının resmi

animasyon güzel ve etkileyici; fakat bence ciddi bir taraflı bakış açısı durumu söz konusu burada. benim pek de fazla olmayan tarih bilgimle bile burada gösterilen medeniyetlerde eksiklik olduğunu anlayabildim. sadece büyük imparatorluklar gösterilmiştir belki diye düşününce de bakıyorsun haçlı ordularının kurduğu kısa ömürlü ve düzensiz imaparatorluk ve son israil devleti de aynı şekilde gösterilmiş. bunun içinde bir bit yeniği var diye düşünmekten alamadım kendimi.

28
Eki

bakmaya değer, bi de

theunforgiven22 kullanıcısının resmi

bakmaya değer, bi de türkçe olsaydı daha iyi olurdu