Taşınma Önerileri

Kitap,kutulu gıdalar ve ağır eşyalar,taşınmaları kolaylaştırmak için küçük kutulara konulmaldır.Tüm koli ve kutuların altını dikkatlice bantlayarak eşyalarınızın kolinin altından düşmesini ve zarar görmesini önleyerek,eşyalarınızı toparlamaya başlayabilirsiniz.Kolide ağır eşyalar kolinin altına hafif olanlar ise üstüne yerleştirilmelidir.

Kırılabilecek ve zarar görebilecek eşyaları kağıda sarınız ve kolilere yerleştirdikten sonra koli içinde boş kalan alanları kağıtlarla doldurunuz. Veya kırılabilecek eşyalarınızı balonlu naylonlara sarınız.Bardak, tabak vb. gibi kırılabilecek tüm eşyalarınız balonlu naylonlara ve özel olarak dizayn edilmiş tabak, bardak kolilerine yerleştiriniz Tüm koli ve kutuları taşmadan doldurmaya özen gösteriniz. Fazla eşya konmuş koli ve kutular kapanmaz ve gerek istifleme ve gerekse taşınma esnasında sorunlara neden olur. Çok boşluk bırakılmış koli ve kutularda üst üste istifleme esnasında çökme ve yırtılma gibi sorunlar çıkabilir.Bütün koli ve kutuları taşmayacak ve boşluk kalmayacak şekilde doldurmaya özen gösteriniz.

Koli ve kutuların üst kısmınıda bantladıktan sonra, içerisindeki eşyaların ve yerleştirileceği odanın adını üzerine yazınız.Yazıyı kolilerinizin üst kısmına değil, yan taraflarına yazınız. Çünkü üst üste istiflenen kolilerinizin nereye ait olduğunu ve hangi eşyaları içerdiğini öğrenmek için indirip kaldırmanız gerekecektir.Koli ve kutularda dik konumda durması gereken özel eşyalar varsa koli ve kutuların üst tarafını gösteren oklar çizerek işaretlemelisiniz.Koli ve kutularınızı doldurup üzerlerini yazdıktan sonra oda çıkışına yakın bir yerde taşınabilecek bir şekilde istifleyiniz.Koli ve kutuyla taşıma olanağı olmayan büyük hacimli (Buzdolabı,Fırın Çamaşır Makinesi vs.) eşyalarınızı Balonlu Naylon kullanarak darbelere ve çizilmelere karşı koruyarak ambalajlama işlemini yapabilirsiniz.