Yazı

Sevgili Gelecekteki Ben...

Gelecekteki sene mail yazıyorsun.Göndereceğin tarihi seçip konunu ve mektubunu yazıp yolluyorsun.10 20 sene sonra bu mailimi okuyup duygulanırım heralde Gülen

İnternetten OCR

Evinizde taradığınız dökümanları yazıya geçirme işlemine OCr deniyor. Artık bu işlemi yapmak için bir Scanner'a ihtiyacınız yok! İnternet üzerinde bu site aracılığıyla bilgisayarınızdaki bir döküman fotosunu taratabilirsiniz! (Ben Rusça ile test ettim gayet başarılı bir şekilde çevirdi)

Kelime Savaşı

Bu oyunda olabilkdiğince hızlı bir şekilde yukardan aşağıya akan yazıları yazarak yok ediyorsunuz. Kolay gibi görünebilir ama değil. Kelimelerin ingilizce olması da dil geliştirir diyelim :)

Yazıdan Ses Tercümesi

09.JPG
Bu sitede bir sözlükten fazlası var. 1. kutuya yabancı dildeki yazıyı yazıyorsunuz. 2. adımda hangi dilden hangi dile çevrileceğini seçiyorsunuz. dili seçtiğinizde spiker seçenekleriniz de değişiyor. En son "Say it" düğmesine basıp dinliyoruz. Şunu belirtmek lazım türkçeye çeviriler biraz tarzanca olabiliyor. İngilizceye çeviri daha oturaklı olmuş sanki... bir deneyin derim...

Güzel TÜRKÇEMİZİN geleceği

TÜrkçemizin ne duruma geldiğini okuyun
Tags:

şifalı bitkiler

alternatiftip.jpg
sitede alfabetik olarak birbirinden değişik bir çok şifalı bitki yer almaktadır.. istediğin harfi seç ve alternatif tıbbın nimetlerini öğren =)
Tags:

Bülent Ecevit

ecevit.jpeg
Bir başbakan olarak özellikle son döneminde bir çoğumuz başarısız bulduk onu. Hastalandığında ona üzülmek yerine öfkelendik bırak artık diyerek. Ama bir insan olarak öyle bir portre çizdi ki, geride o kaldı sadece şimdi. Güzel İNSAN'ın hayatından bir kesit. Can Dündarın kaleminden. Ayrıca ilgi duyanlar siteyi biraz kurcaladıklarında bir derya bulacaklar karşılarında...
Tags:

envai çeşit video, hemde istemediğin kadar!!!

oyunstar_fantazi_137.jpg
Arkadaşlar, gönderilen videoların azalması umuduyla, sizler için hazırladığım bir çalışmayı sunuyorum. İndireceğiniz bu microsoft word belgesinde a harfinden başlayıp z harfine kadar bir sürü video sitesi var, üstelik nerdeyse hepsi bilgisayarınıza kayıt edilebilir özellikte. Umarım beğenirsiniz.

ascii yazin

Harfler ve semboller kullanarak grafikler ve ilginç yazılar oluşturmaya ascii art deniyor. Özellikle arkadaşlık siteleri gibi yerlerde kullanıcı profillerinde sıkça kullanılıyor. Aşağıdaki sitede ise şık ascii yazılar oluşturabiliyorsun. Açılan sayfada text kısmına istediğin kelimeyi yazdıktan sonra bir font seçerek 'do it' e tıkladığında alttaki beyaz kısımda şekilli yazını görüyorsun. Reflectionu yes yaparak tersten yazdırabilir ve adjustment ile yerini belirleyebilirsin. Oluşturduğun asciiyi mailllerinin imza kısımlarında ve icq gibi bölümlerde kullanabilirsin.
Tags:
İçeriği paylaş