harita

Hyperlapse nedir nasıl yapılır

Yapmanız gereken google maps üzerinde 2 noktayı belirlemek... Sonunda çok güzel çok yaratıcı şeyler çıkabiliyor. deneyin... Akıcı videolar için kısa mesafeler oluşturmayı unutmayın...

Küp Kafalardan Odalar Oyunu (Boxhead - the rooms)

bomba.jpg
Bu klasik oyun bir süre hastalığınız haline geleceğine emin olduğum oyunlardan biridir. Oyun basit yön tuşlarıyla hareket ediyorsunuz, boşluk (space) tuşuyla da ateş ediyorsunuz ve 1-2-3-4-5-6-7-8 nolu tuşlarla da silah değiştiriyorsunuz. Silahlar siz zombileri telef ettik çe ortaya çıkıyor. Nasıl keyifli olduğunu şöyle belirteyim; tam bir saattir bu icerixi göndermeye çalışırken imaj için printscreen amacıyla oyunu oynuyorum ve her seferinde kendimi kaptırıp oyun sonunu kahretsin deyip yeniden başlıyorum :)))))) İyi eğlenceler...

dünya haritasının farklı yorumları

1worldmapDM_468x207.jpg
Dünya haritasının bir bilgisayar programı aracılığıyla yorumlanmış şekilleri: çeşitli konularda yapılan istatistiklere göre yapılmış kartogram denilen haritalar! Örneğin savunma sanayi haritasında ülkeler savunmaya ne oranda para ayırıyorlarsa o oranda büyük gözüküyor. Orijinal bir çalışma olmuş... savunma sanayi haritasında kuzey yarım küre ülkeleri kocaman Afrika ise neredeyse yok gibi; bunun hemen altında savaş ve ölüm haritasında ise Afrika devasa!

türkiye haritası

trmic_e2.gif
türkiye haritası bölüm bölüm büyülterek görebilceğiniz güsel bi harita.

dünya imparatorluk haritası

c111.jpg
dünyadaki bütün imparatorlukları geçmişten bugüne yerleriyle birlikte bir slayt gibi gösteren bir site. ( osmanlıda var tabi. )

City Surf

2025.jpg
Bu google-earth benzeri sitenin yapımcıları Türk olduğu için sadece Türkiyenin haritasını çıkarmışlar.Ayrıca;park,cami gibi yerleri de gösteren sistemin amacını bir yapıyı kolayca bulmayı sağlamak olarak vurguluyor yapımcılar.Download kısmından yükledikten sonra bütün Türkiyeyi gezebilirsin...(tabi adres yazdıktan sonra:)

Google Haritasından Frappr!

761.jpg
Adamlar google haritasını kullanarak grupların kullanacağı bir araç haline getirmiş. Şimdi girdiğin sayfa icerix.com adına açılmış bir sayfa... Türkiye haritası üzerinde bir tane işaret (ben :) görüyorsun (haritanın sağ üstünden satellite işaretlenirse daha güzel görünüyor). Sağdan "add yourself" e basiyorsun isim ve şehir belirtiyorsun (il ismi yazarken sana yardımcı kodlar çıkıyor onu seç) bir de kendi notunla resim ekliyorsun. Tabii sen kendini ekle deyince e-mail ve şifre falan diyor ama onay falan yok direk ekliyor.
İçeriği paylaş